Služby

Práce súvisiace s komínovými telesami

Naša firma sa zaoberá kompletným zabezpečením všetkých činností spojených s komínmi a zariadeniami pre odvod splodín.

  • Výstavbou komínov
  • Rekonštrukciami komínov a ich servisom
  • Vložkovaním komínov
  • Meraním spalín
  • Frézovanie komínov (zväčšovanie vnútorného prierezu komína)
  • Kamerovou sondou so záznamom
  • Výrobou a montážou oceľových konštrukcií a stožiarov
  • Atypické pripojenia spaľovacích pecí do komínov pre potravinársky priemysel
  • Odvod splodín z veľkokapacitných kotlov na biomasu
  • Meraním a montážou neutralizačných zariadení pre odvod kondenzátu

Vložkovanie komínov

Vložkovanie jednotlivých komínov je najpoužívanejší spôsob rekonštrukcie komínov pred pripojením spotrebiča na dymovú cestu. Používa sa na sanáciu alebo zmenšenie prierezu jestvujúcich komínov. Moderný spotrebič kladie na všetky druhy palív vysoké nároky na odťah spalín. Predovšetkým nenasiakavosť, odolnosť voči vlhkosti a nízkej teplote spalín hrajú veľkú rolu pri určovaní vhodného materiálu pre komínovú vložku. Medzi najpoužívanejšie materiály patrí korózií odolná oceľ (nerez), plast a keramika a kompozitný materiál FuranFlex.

PREČO MUSÍ BYŤ KOMÍN VYVLOŽKOVANÝ?

Komíny musia byť vyvložkované lebo pri horení paliva sa vytvárajú splodiny, ktoré obsahujú agresívne zložky, ktoré sa usádzajú v komínovom prieduchu. To neskôr vedie k poškodeniu komína. Cez trhliny, ktoré sa takto vytvoria, môže oxid uhličitý alebo uhoľnatý preniknúť do miestností, čo Vám môže byť osudným. V Európe každoročne zomrie množstvo ľudí v dôsledku závad, ktoré vzniknú v komínoch. Rovnako ako u nových komínov, používame predovšetkým certifikované výrobky. Vysoká odbornosť našich pracovníkov zaisťuje kvalitné prevedenie dodávok. Na všetky naše komíny poskytujeme záruku 5 až 30 rokov, podľa zvoleného systému.

Starostlivo sledujeme vývoj tepelnej techniky a nových technológií. Vďaka tomu sme Vám schopný poradiť a nainštalovať najnovšie materiály používané v komínových systémoch.

Frézovanie komínov

Frézovanie sa používa tam, kde je potreba zostávajúci komínový prieduch zväčšiť na priemer.

Výhody – Frézovanie komínov sa používa v prípadoch murovaných komínov, ktoré majú nedostatočný priemer prieduchu, vtedy keď je treba komín osadiť novou vložkou väčšieho prieduchu (160, 180, 200, 225). Frézovanie je ekonomickým a efektívnym spôsobom rekonštrukcie, pretože nezáleží na tvare komína. Výhodou je rýchlosť celej rekonštrukcie (1-3 dni)

Ako prebieha frézovanie – Do prieduchu stojaceho komína sa spustí frézovacia hlava. Frézuje sa z dola nahor a celý proces trvá 1-2 hod / 1bm komína. Rotujúca frézovacia hlava s reťazmi drtí zbytočné murivo na požadovaný priemer. Záleží na miere zmeny priemeru prieduchu, pričom môžeme odobrať maximálne 1/3 steny komína. Záleží na materiálu muriva – nie každý materiál sa dá frézovať.

Od zákazníka požadujeme prístupnosť po celej dĺžke komína (nestačí  vyliezť na strechu), treba vziať na vedomie prašnosť práce. Pre používanie vyfrézovaného komína je potrebné komín vyvložkovať!

V prípade azbestových sa postupuje veľmi opatrne a dodržiavame všetky hygienické normy.

Fréza si poradí s max. vybočením 15 ° vybočením komína.

Zaujala Vás ponuka našej spoločnosti?

ko-skip@ko-skip.sk

+421 903 790 702

© 2023 Created by VOJTYDesign / www.vojtydesign.sk

Nastavenia cookies

Používame cookies aby sme pre Vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky súhlasíte z ich spracovaním a budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.

Súhlasím