Frézovanie komínov

Frézovanie sa používa tam, kde je potreba zostávajúci komínový prieduch zväčšiť na priemer.

Výhody – Frézovanie komínov sa používa v prípadoch murovaných komínov, ktoré majú nedostatočný priemer prieduchu, vtedy keď je treba komín osadiť novou vložkou väčšieho prieduchu (160, 180, 200, 225). Frézovanie je ekonomickým a efektívnym spôsobom rekonštrukcie, pretože nezáleží na tvare komína. Výhodou je rýchlosť celej rekonštrukcie (1-3 dni)

Ako prebieha frézovanie – Do prieduchu stojaceho komína sa spustí frézovacia hlava. Frézuje sa z dola nahor a celý proces trvá 1-2 hod / 1bm komína. Rotujúca frézovacia hlava s reťazmi drtí zbytočné murivo na požadovaný priemer. Záleží na miere zmeny priemeru prieduchu, pričom môžeme odobrať maximálne 1/3 steny komína. Záleží na materiálu muriva – nie každý materiál sa dá frézovať.

Od zákazníka požadujeme prístupnosť po celej dĺžke komína (nestačí  vyliezť na strechu), treba vziať na vedomie prašnosť práce. Pre používanie vyfrézovaného komína je potrebné komín vyvložkovať!

V prípade azbestových sa postupuje veľmi opatrne a dodržiavame všetky hygienické normy.

Fréza si poradí s max. vybočením 15 ° vybočením komína.

Zaujala Vás ponuka našej spoločnosti?

ko-skip@ko-skip.sk

+421 903 790 702

© 2023 Created by VOJTYDesign / www.vojtydesign.sk

Nastavenia cookies

Používame cookies aby sme pre Vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky súhlasíte z ich spracovaním a budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.

Súhlasím