Vložkovanie komínov

Vložkovanie jednotlivých komínov je najpoužívanejší spôsob rekonštrukcie komínov pred pripojením spotrebiča na dymovú cestu. Používa sa na sanáciu alebo zmenšenie prierezu jestvujúcich komínov. Moderný spotrebič kladie na všetky druhy palív vysoké nároky na odťah spalín. Predovšetkým nenasiakavosť, odolnosť voči vlhkosti a nízkej teplote spalín hrajú veľkú rolu pri určovaní vhodného materiálu pre komínovú vložku. Medzi najpoužívanejšie materiály patrí korózií odolná oceľ (nerez), plast a keramika a kompozitný materiál FuranFlex.

PREČO MUSÍ BYŤ KOMÍN VYVLOŽKOVANÝ?

Komíny musia byť vyvložkované lebo pri horení paliva sa vytvárajú splodiny, ktoré obsahujú agresívne zložky, ktoré sa usádzajú v komínovom prieduchu. To neskôr vedie k poškodeniu komína. Cez trhliny, ktoré sa takto vytvoria, môže oxid uhličitý alebo uhoľnatý preniknúť do miestností, čo Vám môže byť osudným. V Európe každoročne zomrie množstvo ľudí v dôsledku závad, ktoré vzniknú v komínoch. Rovnako ako u nových komínov, používame predovšetkým certifikované výrobky. Vysoká odbornosť našich pracovníkov zaisťuje kvalitné prevedenie dodávok. Na všetky naše komíny poskytujeme záruku 5 až 30 rokov, podľa zvoleného systému.

Starostlivo sledujeme vývoj tepelnej techniky a nových technológií. Vďaka tomu sme Vám schopný poradiť a nainštalovať najnovšie materiály používané v komínových systémoch.

Zaujala Vás ponuka našej spoločnosti?

ko-skip@ko-skip.sk

+421 903 790 702

© 2023 Created by VOJTYDesign / www.vojtydesign.sk

Nastavenia cookies

Používame cookies aby sme pre Vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky súhlasíte z ich spracovaním a budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.

Súhlasím