Kominárske práce

Výpočet a navrhovanie spalinových ciest

Odstraňovanie dechtu z komína komínovou frézou

Kontrola komínov
komínovou kamerou

Revízia komínov

Odborné preskúšavanie komínov

Návrhy a výpočty spalinových ciest

Každá spalinová cesta (komín) by mala byť navrhnutá na základe výpočtu, ktorý je závislý od výkonu a typu spotrebiča. Podľa výpočtu sa potom navrhne správna konštrukcia komína, jeho výška, priemer, izolácia a ďalšie parametre. Vďaka tomu bude celý systém spoľahlivo fungovať a bezpečne odvádzať spaliny. Na čo je dôležitý výpočet ťahu komína?

Ťah komína funguje na fyzikálnom princípe rozdielnych atmosférických tlakov, ktoré ovplyvňujú studený chladnejší vzduch a teplejšie spaliny.

Pokiaľ je komín poddimenzovaný, dochádza k nedostatočnému ťahu. Spaliny potom neodchádzajú dostatočne, pri prikladaní zostáva dym v miestnosti a hrozí aj otrava.

Pokiaľ je naopak komín predimenzovaný, vzniká veľká komínová strata. V niektorých prípadoch môže dochádzať k nadmernému ochladzovaniu spalín, strate ťahu, k dechtovaniu a zanášaniu komínového prieduchu. Softvér na výpočet spalín Pre návrhy komínov vykonávame aj výpočty spalinových ciest.

Pracujeme s nemeckým softvérovým programom Kesa-Aladin. Ide o komplexný program na výpočet komínov a systémov oddymenia podľa európskych noriem. Softvér obsahuje charakteristické dáta spotrebičov a systémov oddymenia dostupných na českom i zahraničnom trhu. Keďže sa stále menia normy a predpisy, je zriadená tzv. údržba softvéru, s ktorou máme kedykoľvek k dispozícii aktuálnu verziu programu. Po výpočte a návrhu nasleduje stavba nového komína a jeho revízia.

 Pre vytvorenie výpočtu či v prípade záujmu o viac informácií nás neváhajte kontaktovať

Zaujala Vás ponuka našej spoločnosti?

ko-skip@ko-skip.sk

+421 903 790 702

© 2023 Created by VOJTYDesign / www.vojtydesign.sk

Nastavenia cookies

Používame cookies aby sme pre Vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky súhlasíte z ich spracovaním a budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.

Súhlasím